مشاهده پلنگ ایرانی در منطقه میانجنگل فسا

1,098

مشاهده پلنگ ایرانی در منطقه میانجنگل فسا:

هرمزی رئیس اداره محیط زیست شهرستان فسا در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازشیراز، گفت: یک قلاده پلنگ ایرانی که در حدود یک و نیم سال سن دارد در منطقه میانجنگل فسا مشاهده شده است.
وی افزود: عکس این پلنگ ایرانی به صورت اتفاقی توسط یک عکاس بنام اقای فرید تبریزی در هنگام عکسبرداری ثبت شده است.
هرمزی ادامه داد: بر اساس سرشماری‌های سال‌های قبل بیش از ۶ راس پلنگ ایرانی در این منطقه ثبت شده که با مشاهد این پلنگ نابالغ امیدواریم بتوانیم با همکاری دوستداران محیط زیست و مردم از این پلنگ ایرانی که نسل آن در حال انقراض است جلوگیری کنیم.
وی با اشاره به حضور طبیعت دوستان و دامداران حاشیه منطقه میانجنگل توصیه کرد از ورود به عرصه‌های حیات وحش خوداری و با مشاهده هرگونه حیوان حیات وحش با اطلاع‌رسانی سریع به پاسگاه‌های یگان حفاظت محیط زیست در سراسر شهرستان فسا در راستای حفاظت از گونه مذکور تلاش کنند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان فسا ادامه داد: منطقه حفاظت شده میان جنگل فسا با ۵۷ هزار هکتار وسعت بنا بر موافقت سازمان حفاظت محیط زیست جزو مناطق شکار ممنوع قرار دارد و پس از آن به لحاظ اهمیت زیستگاهی منطقه خصوصاً تنوع گونه‌های گیاهی موجود در آن به عنوان منطقه حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست است.
وی با بیان این که پوشش غالب (درختان) جنگلى این منطقه از درختان جنگلى و گونه‌هاى بنه و بادام وحشى میباشد و بالغ بر ۴۰۰ گونه گیاهی و درختان جنگلی در این منطقه می‌روید که متعلق به ۶۴ تیره گیاهی هستند افزود: این منطقه زیستگاه جانواران مانند پلنگ، گرگ، کفتار، قوچ، انواع مار‌ها از جمله افعی و مار شاخ دار و بزمچه بزرگ و انواع پرندگان نیز است.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
کدیور واحد خبر فسا
/م_ز

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.